loader image

Login

Login

Kelebeklerin Uçuşu

Dünyanın en az erişilen ulusları arasında Mesih öğrencisi yetiştirmek için tasarlanan bu hareketin bir parçası olun. Duamız inanlıların tıpkı büyük mesafeler boyunca hızla uçan ve dokundukları her çiçeği dölleyen kelebekler gibi, gittikleri her yerde Müjde’yi yaymakta bunları taklit etmeleridir.

Sürdürülebilir kiliseler kurmakla ünlü Canlı Okul’un ideal bir araç olduğuna ikna olduk. Her kültürde etkili olan bu aracı kulanarak ve 6-18 ayda yerli öğrenci yetiştirmeye odaklanarak 2030 yılına kadar tüm dünyada bir milyon misyonerin yetiştirildiğini görmek istiyoruz. Köktenci bir ivme için Tanrı’ya güvenmekteyiz, çünkü zamanı şimdidir. Ürün boldur ancak bizim Hristiyan olarak acilen önayak olmamız gerekir.

Eğer bu vizyon yüreğinize dokunuyorsa, bize katılın. Hareketin bir parçası olun.

Okumaya devam edin veya başvurun

“Aracın nihayet insanlara ulaştığını görmek çok heyecan verici. Tüm Orta Amerika’ya yayılacağını görebiliyorum.”

“Özellikle kilise kurma, çoğalma ve önder eğitme için bütünleştirilmiş video tabanlı bir müfredat. Kiliselerin gelişmekte olduğu kırsal alanlarımıza tam olarak uymaktadır.”

“Mezunlarımızın %70 i kırsal alanlara kilise kurmaya gittiler.”

“Tüm kiliseler için insanları hizmet için harekete geçirmek büyük bir görevdir. Canlı Okul bunun için çok iyi bir çözümdür.”

Bettie

Guatemala’da misyoner

Alok

Hindistan’da pastör

Felix

Zambiya’da pastör

Duman

Kazakistan’da pastör

Canlı Okul programına başlamadan önce karar vermeniz için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 

İzlemeden önce

1) Okula “tam zamanlı” veya “yarı zamanlı” devam edilebilir.

  1. Tam zamanlı bir okulda günde üç oturuma girmeniz gerekecek ve eğitim 18 hafta sürecektir.
  2. Yarı zamanlı bir okul için 18 ay gerekecektir. Bu süre boyunca müfredata nasıl uyum sağlayacağınıza karar verebilirsiniz.
  3. Okulu çalıştırmanın tercih edilen yolu katılımcı olarak bir aile ve arkadaş kümesini bir araya getirmektir. Böylece kayıp canlara ulaşmak için çok daha fazla kişinin eğitilmesine yardım etmiş olacaksınız. Ancak, özellikle düşman veya kısıtlı bir ülkede yaşıyorsanız, müfredata tek başınıza çalışabilirsiniz.
   1. Bir kümeniz varsa, ilerlemelerini doğrulayabilmemiz için lütfen öğrencilerin her birinden Canlı Okul portalına kaydolmalarını isteyiniz.
   2. En iyisi Canlı Okul için herkesin bildiği belirli bir saat saptamanızdır.
  4. Diğer bir yol ise kümede herkesin video oturumlarını kendisine uygun tempoda tek başına izlemesi ve sonra videoların birlikte tartışılmasıdır.

 

İzlerken

2) Kümenizi bir araya getirdikten sonra, dua için zaman ayırın ve bir sonraki videoyu gösterin/izleyin. (Kursları ve oturumları flaş belleğinizde belirtilen sırada izlemek önemlidir, çünkü Canlı Okul kursları öğrencinin gelişimine büyük katkıda bulunan bir ilkeler dizisine göre yapılandırılmıştır).

  1. Videoyu izlerken, dikkatinizi çeken konuları not ediniz.
  2. Video oturumu sona erdiğinde, konuları tartışmak ve her bir katılımcının neler öğrendiğini düşünmek için zaman ayırın. Herkesi kaçırmış olabileceği noktaları notlarına eklemesi konusunda cesaretlendirin.
  3. Eve gittiğinizde, notlarınızı kullanarak tercihen vaaz formunda düşüncelerinizi yansıtan bir sayfalık bir yazı kaleme alınız. (Maddeler halinde/ana hatlar)
  4. Sonra, bir sayfalık notlarınızı web sitemizdeki portala yükleyin. Yüklemek için notların resmini çekebilirsiniz. Böylece, tarayıcı kullanmanıza gerek kalmaz.
  5. İleride başvurmak ve kullanmak için tek sayfalık notlarınızı bir klasörde saklayın.
  6. Kursu tamamlayıncaya kadar bu işlemi sürdürün.

 

Tüm Canlı Okul oturumlarını tamamladıktan sonra

3) Aşağıdaki üç koşul yerine getirildiğinde Canlı Okul tamamlama sertifikası verilir:

  1. Müfredatın tümüne çalışmış olmanız (242 saat).
  2. Portalınıza 242 tek sayfalık notlarınızı yüklemiş olmanız.
  3. Web sitemizde “Tamamlama Sertifikası için başvuru” ya tıklayarak başvurmuş olmanız.

4) Eğitiminizi Güney Afrika Teoloji Seminerinde (SATS) veya Arjantin Teoloji Enstitüsünde (FIET) sürdürmeye niyetiniz varsa, web sitemizde “Transkript için başvuru” yu tıklayarak transkript için başvurabilirsiniz.

5) Re-forma ve Dünya Evanjelist Birliği tarafından verilen Re-forma Sertifikası için başvurmak isterseniz, müfredatın son bölümünü tamamlamış olmanız gerekir.

  1. Müfredatın son bölümü defter formatında Canlı Okul müfredatının sonunda yer almaktadır.
  2. Evlilik kursu için çevrimiçi kaydolmanız gerekmektedir. Ayrıntılar için defterdeki notlara bakın.

Gerekli tek sayfalık notlarınızı yükledikten sonra, web sitemizde “Re-forma sertifikası için başvuru” yu tıklayarak başvurabilirsiniz.

 

Sahadan son öyküler

How to Start a Live School Group on the Monarch Project

How to Start a Live School Group on the Monarch ProjectThe Live School Monarch Project (LSMP) can be done in groups we call “Partnerships.” A partnership is any sort of agreement that World Mission Centre has with a church, organization, or group of people where they...

How to Submit Homework

How to Submit your HomeworkIt is important that Live School students on the Monarch Project take adequate reflection notes as they watch the sessions. To receive their certification, Live School students must do 2 things: 1. They must have submitted a minimum of 1...

Project Monarch Tutorial

Joining the Live School Monarch ProjectIf you are ready to enroll for Live School on the Monarch Project, navigate to The Monarch Project. You can also get there by going to the menu up top, hovering over Live School, and selecting Monarch Project. Once you are there,...

Field Update February 2023

Since my last communication with the World Mission Centre Boards, I am relieved to report that we have steadied the ship, and our international team of leaders is working as hard as ever to do all that the Lord has called us to do. Lydia and I have taken over the...

A Year of Progress

This has been a year of headway, development, progress, you name it; thanks to the boundless mercy and grace God has shown us. 2 Corinthians 3:5Not that we are competent in ourselves to claim that anything comes from us, but our competence comes from God.In March, God...

Why did Jesus tell his followers to GO?

Why did Jesus tell His followers to GO? October 31, 2022Jesus said to GO and make disciples but that requires believers whose faith is ALL IN . . . How close are we to this level of commitment? As our Lord said in Acts 1:8, we’re to begin locally and go as far as the...

Launching Live School in Mongolia

It was a rainy day when we landed in Mongolia. As we drove from the airport located just outside the capital of Ulaanbaatar it was difficult to fathom that 85% of the countries population live in one enormous city.I have never seen so much green grasslands void of any...

A Live School Story – CUBA 2022

A LIVE SCHOOL STORY CUBA 2022 September 7, 2022Guantanamo is one of the poorest provinces of Cuba. Pastor D is a church leader there. He leads and oversees eight house churches with a vision to spread the gospel in this region. In Cuba, building new church buildings...

What’s So Great About the Great Commission?

What's So Great About the Great Commission? July 28, 2022 As Jesus' final directive, it's greater than you think. The Great Commission represents Jesus’ parting words to His disciples and followers (including us) before ascending to heaven from the Mount of Olives, 40...

Canlı Okul İstatistikleri

Okullar

Öğrenciler

Ülkeler

Canlı Okul Müfredatı

 

Canlı Okul kapsamlı ve taşınabilir bir misyon eğitimi ve öğrenci yetiştirme programıdır. Program tüm dünyada sürdürülebilir kiliseler kurabilen ve Müjde’yi kendi toplulukları ile komşu topluluklara duyurabilen yerel ve yerli inanlılar eğitmek amacını güden 242 tek saatlik videolardan meydana gelen 27 kurstan oluşmaktadır.

lk 3 Canlı Okul oturumumuza göz atın ! Kaydolmadan Canlı Okul’ un size uygun olup olmadığını öğrenin.

Yüksek Öğrenim Fırsatları

Canlı Okula Erişim

1

Birim

For difficult areas with little or no access to computers, the units go where many people cannot to empower those who need it the most.
1

İndirme

Kolay erişim ve taşınabilirlik için, Canlı Okul’un tümünü sıkıştırılmış olarak 32 GB flaş belleğe veya SD karta indirin.
1

İndirme

Kolay erişim ve taşınabilirlik için, Canlı Okul’un tümünü sıkıştırılmış olarak 32 GB flaş belleğe veya SD karta indirin.
1

Birim

Bilgisayara erişimi az veya olmayan zor bölgeler için, birimler en çok ihtiyacı olanları güçlendirmek için çoğu kimsenin gidemediği yerlere giderler.

Bağış

Başkalarını da Müjde’yi yayma amaçlı önderlik müfredatı ile güçlendirin.